PAC Climexel

Firma PROCOPI se spojila s firmou Mitsubishi, jedním ze svetových lídru v oboru klimatizací, aby vytvorila zcela novou radu tepelných cerpadel pro bazény CLIMEXEL, která používají technologii Mitsubishi „ZUBADAN“. Cerpadla (M.Z.I) mají celkove shodné charakteristiky, jako tepelné cerpadlo Climexel M.P.I.


Toto nové cerpadlo udržet témer 80% svého tepelného výkonu pri venkovní teplote až do -15°C.


Jedná se tedy o opravdový prístroj pro „ctyri rocní období“, urcený speciálne na ohrívání krytých bazénu, které se používají celý rok, a pro které je absolutne nutné zachovávat jmenovitý tepelný výkon. Teplota nádrže se zobrazuje na dálkovém ovladaci, stejne jako nastavená hodnota a provozní režim studená/teplá.


Výkon techto nových tepelných cerpadel je pozoruhodný, jak z hlediska hluku pri nízkých otáckách, dosaženého díky zpomalení v blízkosti nastaveného bodu, umožneného kompresorem Mitsubishi Scroll inverter, tak z hlediska optimálního výkonu. Díky technologii zmeny frekvence jsou vybavena akceleracní rampou, aby se zabránilo velkému prepetí pri startování a nesouladum. V nabídce je nekolik výkonu, aby bylo možné vybavit všechny bazény. Automatické odmrazování inverzí cyklu zajištuje provoz až do -5°C.


Tato tepelná cerpadla jsou vybavena exkluzivním výmeníkem s titanovými šroubovitými pláty, kompatibilními s elektrolyzéry soli. Ten vytvárí pouze velmi malý pokles tlaku v hydraulickém okruhu.  Jsou vybavena krytem z ABS chráneným proti UV zárení, mohou pojmout regulátor, skrín pro napojení výmeníku, regulátor prutoku vody, senzory, elektronickou rídící a komunikacní kartu. Mají sadu pro rekuperaci a odvod kondenzátu.


Tepelné cerpadlo má záruky 3 roky, titanový výmeník a kompresor 5 let. V roce 2014 pridala firma Procopi univerzální antivibracní podstavec.