Biodesign PoolsProjekt, uskutečněný pomocí technologie Biodesign, se zrodil v Porto Cesareo, jednom z nejmalebnějších míst na břehu moře, na úplném jihu Itálie.

 

V tomto místě jsou na pobřeží téměř výhradně skály, které spadají přímo do moře. Jsou přerušované nádhernými plážemi, které jsou však přístupné pouze lodí. K překonání této nevýhody chtěla skupina místních podnikatelů vytvořit část moře a pláže, která by byla snadno přístupná a mohla pojmout velké množství lidí.

 

Projekt byl možný pouze díky stavební technologii Biodesign: příslušné úřady ho schválily pouze proto, že ač je umístěn v překrásné přírodě, neničí životní prostředí. Bazén se skládá ze tří nádrží (které mají celkovou plochu 3400 m²), z nichž dvě jsou přelivové, aby vytvářely dojem kontinuity s obzorem. Nádrže se přelévají do průlivu o ploše 300 m² mimo koupací zónu, který slouží jako zásobárna s podzemními vyrovnávacími nádržemi Nejnižší bazén má velmi zvlněný tvar a vede přes něj dřevěný most.

 

Ve středu největší části tohoto bazénu se tyčí písečná duna s gejzírem vzduchu / vody a přerušovací tryskou.

 

Biodesign Pools Biodesign Pools

Biodesign Pools

 

 Třetí nádrž byla navržena speciálně pro děti v mírně odlehlé zóně, aby byl zachován klid ostatních nádrží a přitom byla umožněna lepší kontrola z okolí. 

 

Biodesign Pools Biodesign Pools