SAUNAFEST 2014Druhý ročník soutěže SAUNAFEST 2014 má své vítěze

O víkendu 14.- 16. 3. 2014 proběhl

v prostředí golfového resortu Cedrus Spa na Kunětické Hoře u Pardubic druhý ročník soutěže SAUNAFEST 2014, která zahrnovala oficiální Mistrovství ČR v saunových ceremoniálech a Velkou cenu ČR

v saunových ceremoniálech.  Kromě účastníků z 12 zemí přilákala tato akce i velké množství návštěvníků z řad veřejnosti a odborníků ze světa wellness.
 

Oficiálního Mistrovství ČR v saunových ceremoniálech se zúčastnilo 13 saunérů z různých saunových provozů, mezi nimi dva nejlepší loňští soutěžící. Na prvním místě se letos umístil Lukáš Poluk, loňský vítěz Jaroslav Pallas skončil druhý.  Třetí místo pak připadlo Juditě Mullerové. Všichni tři vítězové se nominovali na říjnové mistrovství světa

v rakouském Bad Hofgastein.
 

Velká cena ČR v saunových ceremoniálech pak znamenala možnost poměřit se se zahraničím. Účasntilo se jí celkem 26 soutěžících a čeští zástupci mezi nimi rozhodně nezapadli, když třetí místo získal Jaroslav Pallas. Druhé místo si zasloužil úžasným výkonem Fabian van Dijk, zlatá příčka připadla italovi Renato Cazzolatovi.  Letos poprvé proběhla také soutěž Mistr ručníku (The Towel Master Competion), která představila nejnovější trendy v technikách mávání ručníkem. V této disciplíně patřila první tři místa českým soutěžícím.
 

Saunové ceremoniály významnou měrou zvyšují atraktivnost saunování. Při zachování všech pravidel správného saunování (je součástí hodnocení soutěžících během Saunafestu) nabízí saunujícím v potírně kromě horkého vzduchu i další vjemy pomocí vonných esencí, peelingu, relaxační hudby, světelných efektů až po „divadelní představení" sehrané ceremoniářem. Trend saunových ceremoniálů se nadále rozšiřuje po saunách celé republiky, protože znamenají i pro provozovatele sauny zajímavý marketingový krok vedoucí k vyšší návštěvnosti a často i vyšším příjmům.
 

Nad Saunafestem převzala odbornou záštitu i Asociace pracovníků v regeneraci.
 

Logo APR

www.apr.cz

 

apr@seznam.cz