svatek-saunovani-saunafestVe dnech 15.-17. 2. proběhlo v Cedrus Spa resortu Kunětická hora Mezinárodní mistrovství v saunových ceremoniálech SaunaFest 2013, jehož součástí bylo i mistrovství ČR v téže disciplíně. Akce se zúčastnilo celkem 18 soutěžících z 5 zemí, kteří předvedli skvěle připravené a jedinečné výkony.

 

První místo obsadil světový šampion Fabian van Dijk z Holandska, druhý byl Jaroslav Pallas z pořádajícího Cedrus Spa resortu. Během mistrovství měli návštěvníci na výběr 38 soutěžních ceremoniálů a mohli si užít i pestrý doprovodný program, kde nechyběla hitparáda saunových esencí, beauty procedury v parní lázni nebo metličkování v ruské banji. Ve venkovní části saunového světa byla připravena mobilní sudová sauna CARETTA s kamny na dřevo, saunující se ochlazovali přímo v jezeře.

 

saunafest-2013-mistrovstvi

 

sauna-festTaké v rámci mistrovství ČR v saunových ceremoniálech si mohli návštěvníci vychutnat špičkové saunové ceremoniály. První místo získal Jaroslav Pallas, druhé místo pak Lukáš Poluk. Oba finalisté se díky svému umístění budou moci zúčastnit světového šampionátu v Rakousku, které proběhne v říjnu.

 

Saunový ceremoniál je novodobým trendem v saunování. Základem je polévání horkých kamenů vodou s vonnou esencí a následné víření horkého vzduchu ručníkem. Některé ceremoniály přinášejí také hudbu, kostýmy jako na divadle a velkolepou show. Proto není divu, že se na SaunaFest vydali zástupci českých saunových světů a wellness resortů a odborníci na saunování nejen z ČR, kteří tuto akci využili i k výměně zkušeností a diskusi o vývoji oboru.

 

SaunaFest 2013 se pořádal pod záštitou ministra pro místní rozvoj ČR Ing. Kamila Jankovského a ředitele ČCCR – Czech Tourism Ing. Rostislava Vondrušky. Nad akcí měly záštitu také všechny odborné oborové asociace Asociace bazénů a saun ČR, Asociace pracovníků v regeneraci, Česká asociace wellness. Mistrovství je pořádáno ve spolupráci s pořadatelem světového šampionátu, který se uskuteční 26. - 27. 10. v ALPENTHERME GASTEIN.